מטפלת רגשית

מטפלת רגשית

מטפלת רגשית ואיך מתנהל טיפול רגשי לנשים
בטיפול ניגע בכלים פרקטיים וכלים פנימיים שיסללו לנו דרך לאיזון פנימי. בנוסף נחיה את הצד היצירתי שלנו ונמצא יחד את הדרך הנכונה ביותר לך, אישית, ליצור שיח פנימי, הקשבה ודרך התמודדות.

מטפלת רגשית
רחל – פסיכותרפיסטית

מטפלת רגשית לנשים

טיפול רגשי ממוקד שחוות תחושה של חוסר אנרגיה, חוסר מיקוד, עייפות, עומס ומצב רוח ירוד. טיפול רגשי נועד לחיזוק עצמי, להעצמת החיבור אל הרצונות והצרכים שלך. כולנו צריכות לפעמים לעצור את המערבולת, לרדת רגע מהקרוסלה של השגרה ולתת לעצמנו מתנה. חיזוק הפנים שלנו הוא זכות ולא מותרות ויש להיות קשובים אליו ולהזין את עצמנו בכוחות על מנת שנוכל להיות אימהות טובות יותר, בנות טובות יותר, אחיות טובות יותר, חברות טובות יותר, בנות זוג טובות יותר,
ממוקדות יותר בעבודה ובעשייה שלנו ובכל סוג של נתניה. הטיפול הרגישי מקנה לנו את המקום להשקיע בעצמנו, מחיה את החיבור לעצמנו שנוטה ללכת לאיבוד
ביום יום הסוחף ואף השוחק.

למי עוד יכול להתאים?

תיאורית הטיפול טובה לנערים ונערות, לקטנטנים, למבוגרים וזקנים, בעצם לכל מי שמעוניין לבצע תפנית חיובית בחייו ועם רצון לשינוי משמעותי בנתיבו. בהמון אירועים יוצא כי הדאגה עוצרת התקדמות ויוצרת הימנעות. פוביה היא פאניקה מדבר מוגדר, כמו לדוגמה אדם  או מסיטואציה קבועה. לעומת זאת בעיית הדאגה מסוגלת להיות דאגה כללית החוזרת על עצמה והשורש לא תמיד ברור. רובנו מפעם לפעם מרגישים פחד או חולשה, גם קושי נפשי ותחושה ירודה עלולים להתארח בחיינו. השאלה היא מהו הגודל והחוזק, בכמה התחושות והמחשבות הללו מקשים עלינו או על ילדנו, מחבלים בהתנהלות או ממעיטים לאורך זמן מהשקט הפנימי ושמחת החיים.

מטפלת רגשית לילדים

טיפול רגשי לילדים הוא דבר משמעותי וחשוב בחיי הילד העובר אותו. "בעיות רגשיות" הן מאוד כלליות ומכילות בתוכן הרבה סוגים של הפרעות ורמות קושי שונות. לפעמים הבעיה הרגשית אצל הילד מופנת כלפי חוץ ויכולה להתבטא בכעס, אלימות, התפרצויות. לפעמים הבעיה היא פחות ברורה לעין ויכולה להתבטא במופנמות מאוד גדולה, קושי לתקשר עם הסביבה, קשיים להירדם או להסתגל למצבים ובעצם כל קושי חריג בילד או בהשפעתו על הסביבה. חשוב להבין שטיפול רגשי בילדים הוא דבר נפוץ, קשיים רגשים הם דבר שכיח עקב כל השינויים וההתמודדויות של הילדים בעולמם והחוויות המורכבות שעליהם לעבור. חשוב לציין – טיפול רגשי בילדים הוא יעיל ומשפר את רמת החיים ואת יכולת ההכלה והביטחון.

טיפול רגשי לילדים

טיפול רגשי בילדים  דרך CBT

תהליך טיפול רגשי לילדים הינו שינוי תפיסתי התנהגותי הוא תהליך המתמקד בדאגות, פחדים, מוטיבציה ירודה, עצבות, בהלה, חרדה פתאומית, התקף פאניקה, חוסר מצב רוח, חוסר מיקוד ובבעיות הרגשיות הנוצרות כתוצאה מתחושות אלו. התהליך דרך טיפול קוגניטיבי התנהגותי  נותן יכולות משמעותיות להחלפת דרך ההתנהלות, ומנגנון הסקת המסקנות שבנו, המעכבים ומונעים איזון ולפעמים אף יוצרים התקפי זעם, כעס ועצב כלפי חוץ ו או כלפי פנים.

אבחון רגשי לילדים – טיפול בילדים עם בעיות רגשיות.

בשונה מעיקרון הטיפול הקלאסי של טיפול רגשי לילדים בו ניתן להיות בטיפול למשך שנים, ומרוכזים בהיסטורית המטופל כעיקר, טיפול קוגניטיבי התנהגותי הינו טיפול קצר מועד עם תוצאות חזקות הנשארות לכל החיים, המתמקד בחיינו כרגע, בסיבוכים ובמועקה שחשים "כאן ועכשיו". חשיפת צורת ההתנהגות והחשיבה המעכבים אותנו למודעות והכרה, ושינוי הגורמים השכליים וההתנהגותיים היוצרים את ההפרעות. טיפול קוגניטיבי התנהגותי  מלמד דפוסים לחיים בריאים על ידי עבודה מגובשת של המטפל עם המטופל, ונכונות של המטופל להיות פעיל וללמוד כלים שישארו בו, בכדי לצאת בסגירת הטיפול לדרך עצמאית. הטיפול בונה את התחושת ערך, עוצר מחשבות שליליות ומאפשר למטופל להבין את העכבות המציקות ולשנות אותן. כמוכן גם מוריד את עוצמת התחושות הקשות לעוצמה נורמטיבית  ומאפשר למטופל לקבל ולתפקד עם מלוא הפוטנציאל בו. טיפול CBT עם מטפלת רגשית לילדים הוא בסביבות עשרים מפגשים.

טיפול רגשי לילדים – איך זה קורה

בטיפול נשלב את הצד הקוגניטיבי והמקום ההתנהלותי, כדי להשיג אפשרות של שינוי יסודי ויעיל. החלק הקוגניטיבי היינו טיפול מחשבתי, טיפול המתרכז בצורת החשיבה. הדבר העיקרי הוא לשנות את הדרך בה אנו לוקחים סיטואציות, בעזרת זיהוי המחשבות הבעייתיות שקורות בראשנו בזמן או קרוב לחוויות שקורות, טיפול רגשי בילדים הוא גם דרך שינוי הפרשנות שמדביקים למצב והמחשבות השליליות שמחברים לו, בפרשנויות מחזקות המפחיתות את ההרגשות המאיימות. העיקר היינו שהננו בעלי כוח רב להשפיע על התגובות שלנו, גם אם המצב בשטח נשאר בעיינו. יעד העבודה בחלק ההתנהגותי, הוא היפוך מערכת ההתנהגות, המעכבת את חיי המטופל  ומחבלת במטרותיו. דרכי ולימוד תרגילים המקלים לייצב את האישיות והביטחון, בזמן הפחתת המעשים הרגילים לנו שלא משרתים את רצוננו, ופוגמים לנו בהשגת יעדנו ולפעמים בתקשורת עם האחר ועם עצמנו. הפוקוס יהיה על המרתן בצורות התנהגות שונות, אדפטיביות המותאמות לצרכיהם.

מטפלת רגשית – כלים שונים

בטיפול CBT, ולא רק טיפול בילדים עם בעיות רגשיות, ישנה קשת צבעונית של כלים. המפגש הוא לרוב משולב בעולם המשחק, טיפול רגשי לילדים או מבוגרים דורש שילוב של כמה דברים וחשוב לבוא עם ארגז כלים רחב וגמיש. דרך דיאלוג אנחנו לומדים את ההפרעות בראשנו, מוציאים נושאים פנימיים, למשל אמונות יסוד של ילד על אישיותו ועל האחר שנטועים בניסיונותיו שהיו ועד היום. אנחנו מוצאים את הסיבה לפחד מחוויות, המתבסס על ראייה פנימית ולאו דווקא על נתוני האמת בשטח. עוד מהכלים הוא, כלי החשיפה, דרכו מתרגלים בקצב המתאים, בהדרגה ובמקום בטוח, לסיטואציות בהן בדרך כלל מתחזקת חרדה. מתוך האפשרויות נמצא כתיבת מחשבות, נשימות, דרכי איזון, שילוב עם אמצעי התבטאות יצירתית, ספורט , רשימות שעוזרות לבהירות בהסברת הרגשות והדאגות, החלטה משותפת להצבת תוכנית טיפול "תפורה אישית". חשוב להבין שבניגוד לרוב הטיפולים בהם "כופים" את דרך הטיפול על המטופל, אנחנו ניצור יחד תוכנית טיפול המתאימה באופן ספציפי לאופי, למטרות,  לגיל, יכולות ותחביבים השייכים אל המטופל. הורים מוזמנים להקשר ליעוץ או אבחון רגשי אצל ילדים עם רחל – מטפלת רגשית מומלצת לנשים, לילדים ומבוגרים בכל הגילאים.

  • ניתן לקבל טיפול רגשי לילדים או סדנאות הצלחה לקבוצות בכל ארץ דרך שיחת ודאו או בקליניקה. מטפלת רגשית בנתניה | טיפול רגשי לילדים בשרון | טיפול רגשי לילדים בחדרה | טיפול רגשי לילדים בכפר סבא, במרכז ובצפון.